Menu

Filmowy hejt

Kino słowami pasjonata

Planeta singli 2

tyl33

 b02557a140553a0d69dd133bb576.1000

 Maciej Stuhr to aktor, na którego swego czasu było ogromne branie. Był kimś takim jak kiedyś Piotr Adamczyk czy Borys Szyc. Otwierasz lodówkę, a tam młody Stuhr. W ostatnim czasie ten boom się skończył. Dowodem na to była odmowa udziału aktora w "Listach do M. 3". Okazało się to słuszną decyzją, bo film okazał się totalną klapą. Teraz wziął udział w sequelu wielkiego hitu 2016 roku "Planeta Singli". Kino komercyjne w naszym kraju jest niezwykle trudne do zrealizowania. Wynika to w dużej mierze z tego, że widz podświadomie porównuje je z tym amerykańskim, a jak wiadomo ten kompleks Stanów Zjednoczonych jako lepszego świata nadal istnieje w wyobraźniach Polaków. Odważę się jednak stwierdzić, że takie filmy jak "Planeta Singli 2" udowadniają, ze nie mamy się czego wstydzić w porównaniu do zagranicznych projektów.

psznp0011140x770

 "Planeta Singli" to portal randkowy, który pełni wiele funkcji. Za jego sprawą poznali się główni bohaterowie Ania (Agnieszka Więdłocha) i Tomek (Maciej Stuhr). Teraz para mieszka już razem i prowadzi na pozór spokojne życie. Jednak po jednej z kłótni (co widać w zwiastunie) para się rozstaję. Z pomocą parze przychodzi realizator telewizyjny Marcel (Piotr Głowacki), który oferuję parze udział we wspólnym show. Muszą jednak udawać, ze są nadal razem. W tle tej historii obserwujemy losy Oli (Weronika Książkiewicz) i Bogdana (Tomasz Karolak). Moim zdaniem ten epizod przebija nawet wątek główny. Kobieta jest w ciąży i ma fioła na punkcie jogi i mistrza, który prowadzi zajęcia. Zaprasza męża na zajęcia i od tego momentu zaczyna się splot wielu zabawnych sekwencji. Karolak w takiej konwencji sprawdza się znakomicie.

o42870d

 Siłą projektu jest szereg przezabawnych dialogów i sekwencji. To cenna rzecz, bo  fabuła jest bardzo schematyczna. Choć jaka niby miała być? Przecież to komedia romantyczna. Jej założeniem przecież nie jest powodowanie dyskomfortowych stanów u widza. Ma być zabawnie, kolorowo, ze smakiem. Taka też jest "Planeta Singli 2". To będzie duży hit, może nawet przebiję sukcesem kasowym pierwszą część. Nie zdziwię się jak film dorówna popularności "Klerowi".  Nie muszę chyba pisać co powinniście zrobić w ten weekend?

Ocena: 5/6

© Filmowy hejt
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci